Atrakcje

Letnie atrakcje
Wiosną i latem Beskidy zachęcają do korzystania z uroków natury: górskich krajobrazów, szlaków spacerowych i turystycznych oraz plażowania nad rzeką. Wyciągi krzesełkowe na Czantorię i na Stożek są obowiązkowym punktem programu wyjazdów rodzinnych. Dzieci będą zachwycone wizytą w Leśnym Parku Niespodzianek na zboczu Równicy, gdzie można karmić z ręki zwierzęta spacerujące po leśnych ścieżkach i przyglądać się pokazom lotów ptaków drapieżnych. Turyści chętnie korzystają z możliwości zwiedzania zabytków architektury , muzeów , galerii Adama Małysza i wielu innych ciekawych miejsc. Osoby preferujące aktywny wypoczynek również nie będą się nudzić. Na terenie Wisły można korzystać z kortów tenisowych , basenów kąpielowych krytych i na powietrzu, turystyki konnej , mountainboardu i letnich kuligów. Atrakcją dla fanów sportów ekstremalnych będzie wizyta w Przygoda Parku oraz znajdujący się w Ustroniu Extreme Park .
Zimowe imprezy
W Wiśle funkcjonuje ponad 20 wyciągów narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności. Wiele z nich jest oświetlonych i sztucznie naśnieżanych. Najbliżej Willi Retro (ok. 400 m) znajduje się nowy krzesełkowy wyciąg dla 4 osób Nowa Osada oraz wyciąg orczykowy Cieńków (ok. 1 km). Miłośnicy kuligów zimowych z pochodniami mogą skorzystać z ofert przygotowanych przez właścicieli zaprzęgów konnych, którzy organizują przejażdżki zakończone biesiadowaniem. Ok. 1500 m. od Willi Retro znajduje się zmodernizowana skocznia w Wilśle Malince , na której planowane są międzynarodowe zawody sportowe.
Imprezy cykliczne

Wisła co roku przygotowuje dla swoich gości bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych. Do stałych ofert w kalendarzu imprez należą Tydzień Kultury Beskidzkiej, Beskidzki Piknik Country, Lato z Filharmonią, Dożynki i Święto Miodu, Rajd Wisły i prezentacja samochodów zabytkowych. Zimą na rynku odbywają się zawody w lepieniu rzeźb śnieżnych, koncerty kolęd, a w Sylwestra huczne powitanie Nowego Roku.

Zapraszamy serdecznie,
Gospodarze Willi Retro